Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Pargas skolskidning - Paraisten kouluhiihtokilpailut, 8.2.2001

RESULTAT - TULOKSET

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

F ÅK1-2

: 1.0 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Nina Peltonen               Nilsby               5.11,5             
  2.   Matilda Pärssinen           Nilsby               6.30,6    +1.19,1  
  3.   Frida Sjögren               Malm                 6.57,1    +1.45,6  
  4.   Rebecca Österman            Skräbböle            7.01,9    +1.50,4  
  5.   Katarina Willberg           Skräbböle            7.21,2    +2.09,7  
  6.   Tove Asplund                Skräbböle            7.24,1    +2.12,6  
  7.   Evelina Huhta               Malm                 7.27,5    +2.16,0  
  8.   Julia Ulriksson             Skräbböle            7.30,6    +2.19,1  
  9.   Janica Kallinen             Nilsby               7.40,3    +2.28,8  
 10.   Mari Giers                  Koivuhaka            7.50,0    +2.38,5  
 11.   Kaisu Impilä                Nilsby               8.33,0    +3.21,5  
 12.   Cathrine Laaksonen          Sunnanberg           8.33,8    +3.22,3  
 13.   Sabina Wärnå                Skräbböle            8.48,7    +3.37,2  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

P ÅK1-2

: 1.0 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tobias Henriksson           Skräbböle            3.19,5             
  2.   Marcus von Schoultz         Malm                 3.21,2       +1,7  
  3.   Tom Lundström               Våno                 4.59,0    +1.39,5  
  4.   Robin Ramstedt              Malm                 5.23,6    +2.04,1  
  5.   Jacob Bruun                 Malm                 5.29,1    +2.09,6  
  6.   Robert Sköld                Skräbböle            5.31,2    +2.11,7  
  7.   Mathias Mattsson            Malm                 5.57,6    +2.38,1  
  8.   Aapo Väänänen               Sunnanberg           6.04,8    +2.45,3  
  9.   Emil Lassinniemi            Våno                 6.20,4    +3.00,9  
 10.   Martin Lundström            Våno                 6.40,6    +3.21,1  
 11.   Mikael Rönnholm             Malm                 6.44,3    +3.24,8  
 12.   Christoffer Andersson       Våno                 8.00,4    +4.40,9  
 13.   Klaus Kulmaneva             Koivuhaka            8.09,7    +4.50,2  
 14.   Kaj Sandblom                Malm                11.04,2    +7.44,7  
 15.   Elias Ingelius              Koivuhaka           12.06,1    +8.46,6  
 16.   Timy Kulmala                Malm                16.18,0   +12.58,5  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

F ÅK3-4

: 2.0 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna-Kaisa Sundqvist       Koivuhaka            7.24,2             
  2.   Pamela Fröberg              Malm                 7.51,4      +27,2  
  3.   Mervi Hänninen              Nilsby              11.24,4    +4.00,2  
  4.   Roosa Luoma                 Nilsby              12.50,6    +5.26,4  
  5.   Marisol Lindström           Malm                13.06,9    +5.42,7  
  6.   Janni Pernell               Malm                13.07,8    +5.43,6  
  7.   Josefin Reuter              Malm                17.01,5    +9.37,3  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

P ÅK3-4

: 2.0 km

 (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä              Sunnanberg           6.49,4             
  2.   Viktor Westerholm           Malm                 7.20,6      +31,2  
  3.   Pontus von Schoultz         Malm                 7.42,9      +53,5  
  4.   Kalle Toivonen              Koivuhaka            7.58,0    +1.08,6  
  5.   Christoffer Österholm       Malm                 7.58,7    +1.09,3  
  6.   Juho Pohjola                Koivuhaka            8.25,1    +1.35,7  
  7.   Pauli Kataja                Koivuhaka            8.34,5    +1.45,1  
  8.   Santeri Aaltonen            Nilsby               9.17,1    +2.27,7  
  9.   Sacha Mattson               Malm                11.12,7    +4.23,3  
 10.   Valtteri Nykvist            Koivuhaka           11.13,8    +4.24,4  
 11.   Jari Ulriksson              Nilsby              12.45,6    +5.56,2  
 12.   Teo Allen                   Koivuhaka           12.56,4    +6.07,0  
 13.   Henri Filatoff              Nilsby              13.32,8    +6.43,4  
 14.   Frank Lundén                Malm                13.34,7    +6.45,3  
 15.   Robert Ridberg              Sunnanberg          14.27,6    +7.38,2  
 16.   Lukas Wärnå                 Skräbböle           14.42,2    +7.52,8  
 17.   Miika Sundqvist             Nilsby              14.47,3    +7.57,9  
 18.   Daniel Lindqvist            Malm                16.16,9    +9.27,5  
 19.   Oskar Lindblom              Malm                16.40,1    +9.50,7  
 20.   Rikhard Futtari             Malm                16.44,2    +9.54,8  
 21.   Anders Sandblom             Malm                16.53,7   +10.04,3  
 22.   Valtteri Heinonen           Koivuhaka           21.27,7   +14.38,3  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

F ÅK5-6

: 2.0 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Anna Westerlund             Våno                 5.48,7             
  2.   Paula Mäkelä                Malm                10.49,0    +5.00,3  
  3.   Enni Luoma                  Nilsby              11.47,6    +5.58,9  
  4.   Nina Koskinen               Nilsby              16.36,9   +10.48,2  
  5.   Alexandra Vellamo           Koivuhaka           20.32,2   +14.43,5  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

P ÅK5-6

: 2.0 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jan-Erik Sundqvist          Koivuhaka            5.17,5             
  2.   Dan Heinonen                Nilsby               6.23,2    +1.05,7  
  3.   Henri Landvik               Nilsby               8.14,9    +2.57,4  
  4.   Patrik Grunér               Skräbböle            8.22,5    +3.05,0  
  5.   Cheela Kapilo               Koivuhaka            9.03,2    +3.45,7  
  6.   Dennis Pernell              Malm                 9.50,1    +4.32,6  
  7.   Martin Lerche               Malm                 9.54,9    +4.37,4  
  8.   Rami Jalonen                Malm                10.02,5    +4.45,0  
  9.   Kasper Virkkala             Malm                10.08,3    +4.50,8  
 10.   Hannes Kallioinen           Koivuhaka           10.42,9    +5.25,4  
 11.   Albin Granlund              Malm                10.52,3    +5.34,8  
 12.   Tero Giers                  Koivuhaka           13.56,4    +8.38,9  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

P HÖGSTAD

: 4.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Martin Norrgård             Sarlinska           10.41,5             
  2.   Robin Fröberg               Sarlinska           11.13,6      +32,1  
  3.   John Henriksson             Sarlinska           13.19,1    +2.37,6  
  4.   Antti Valo                  Parais. YA          15.43,3    +5.01,8  

F ÅK1-2 P ÅK1-2 F ÅK3-4 P ÅK3-4 F ÅK5-6 P ÅK5-6 P HÖGSTAD P GYM/YRK

P GYM/YRK

: 4.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hans-Christian Sundqvist    Par. lukio           9.53,6             

Vi träffas nästa gång på söndagen 11.2 kl. 10.00 då det blir SKI-CUP tävling. Fortsätter vädret såhär skidar vi på konstnöspåret! Efter det blir det skidning på tisdagen 13.2 kl 18 med klassisk stil. Kom med alla nya och ivriga skidare!

Tavataan seuraavaksi sunnuntaina 11.2 klo. 10.00 SKI-CUP kilpailun merkeissä. Jos sää jatkuu samankaltaisena hiihdetään tykkilumiladulla! Tiistaina 13.2. kl 18 hiihdetään perinteisellä tyylillä. Kaikki uudet ja innokkaat hiihtäjät mukaan!