Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Klubbmästerskap / Seuranmestaruus

6.2.2003

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H6 : 0.3 km (K/P)

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Rickard Penger                                   3.33,3             
  2.   Alexander Enlund                                 4.34,0    +1.00,7  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H8 : 1.0 km (K/P)

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Erik Rosin                                       5.33,3             
  2.   Conny Sjöholm                                    6.23,8      +50,5  
  3.   Christian Enlund                                 6.25,7      +52,4  
  4.   Sebastian Holmen                                 8.03,4    +2.30,1  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D8 : 1.0 km (K/P)

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jonna Rask                                       5.15,7             
  2.   Saara Johansson                                  6.44,2    +1.28,5  
  3.   Melina Arvidsson                                 8.08,1    +2.52,4  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H10 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Christian Holmen                                10.06,1             
  2.   Emil Lassinniemi                                10.55,5      +49,4  
  3.   Sami Heikkilä                                   11.43,9    +1.37,8  
  4.   Martin Lundström                                12.07,8    +2.01,7  
  5.   Axel Ramstedt                                   13.30,9    +3.24,8  
  6.   Tomi Eklund                                     14.57,8    +4.51,7  
  7.   Christian Nedermo                               15.10,3    +5.04,2  
  8.   Tobias Broman                                   16.19,2    +6.13,1  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D10 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Julia Rask                                      10.14,6             
  2.   Viola Westerholm                                11.07,5      +52,9  
  3.   Sofia Penger                                    11.53,7    +1.39,1  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H12 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Viktor Westerholm                                8.32,9             
  2.   Tom Lundström                                    9.49,4    +1.16,5  
  3.   Robin Ramstedt                                  13.07,8    +4.34,9  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D12 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Pamela Fröberg                                   8.48,3             
  2.   Hanna-Kaisa Sundqvist                            9.01,9      +13,6  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H14 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä                                   8.28,8             

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H16 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jan-Erik Sundqvist                               6.17,1             
  2.   Martin Norrgård                                  6.18,8       +1,7  
  3.   Robin Fröberg                                    6.19,1       +2,0  
  4.   John Henriksson                                  7.47,3    +1.30,2  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D16 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Emma Westerlund                                  7.56,5             

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H18 : 2.0 km (K/P)

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Kristian Eklund                                  6.10,5             

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D18 : 2.5 km (F/V)

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Nina Lindberg                                    8.11,5             

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

D : 2.5 km (F/V)

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Malin Nyström                                    8.07,7             
  2.   Veronika Westerlund                              8.20,6      +12,9  
  3.   Ida Öhman                                        9.23,8    +1.16,1  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H : 5.0 km (K/P)

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niklas Westerlund                               15.37,1             
  2.   Mikael Ramstedt                                 15.39,0       +1,9  
  3.   Johan Ramstedt                                  15.48,9      +11,8  

H6 H8 D8 H10 D10 H12 D12 H14 H16 D16 H18 D18 D H H50

H50 : 5.0 km (K/P)

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jarl Engström                                   19.33,9             

Jaktstart / Taka-ajo

För jaktstarten slogs klasserna H16, H18 och D16 samt klasserna H12, D12 och H14 ihop. Resultaten nedan redovisas separat för varje klass.

Taka-ajoa varten sarjat M16, M18 ja N16 sekä M12, N12 ja M14 yhdistettiin. Ala olevat tulokset erikseen näille sarjoille.

H12 : 2.0 km (F/V)

                                                                    
  1.   Viktor Westerholm                                7.51             
  2.   Tom Lundström                                    8.59      

D12 : 2.0 km (F/V)


  1.   Pamela Fröberg                                   8.46             

H14 : 2.0 km (F/V)


  1.   Tommi Heikkilä                                   7.17             

H16 : 2.0 km (F/V)


  1.   Jan-Erik Sundqvist                               5.39             
  2.   Robin Fröberg                                    5.40         
  3.   Martin Norrgård                                  5.48        
  4.   John Henriksson                                  7.10  

D16 : 2.0 km (F/V)


  1.   Emma Westerlund                                  7.14             

H18 : 2.0 km (F/V)


  1.   Kristian Eklund                                  5.48