Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Ung i Finland sigillförening/Nuori Suomi sinettiseura

Klubbmästerskap / Seuranmestaruus

Masstart (K) / Yhteislähtö (P)

31.1.2006

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

D6 : 0.5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ann-Sofie Ramstedt          PargasIF             4.15,1             
  2.   Frankenhaeuser Malena       PargasIF             4.19,9       +4,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H6 : 0.5 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Santeri Maijala             PargasIF             3.57,0             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

D8 : 1.0 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Isabell Blåberg             PargasIF             5.16,7             
  2.   Freja Frankenhaeuser        PargasIF             6.06,5      +49,8  
  3.   Rebecka Kjellman            PargasIF             6.26,2    +1.09,5  
  4.   Annika Lindström            PargasIF             6.53,7    +1.37,0  
  5.   Malin Wahtera               PargasIF             9.00,5    +3.43,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H8 : 1.0 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Casper Holmén               PargasIF             4.29,6             
  2.   Ivar Arvidsson              PargasIF             5.16,5      +46,9  
  3.   Eemeli Maijala              PargasIF             5.32,3    +1.02,7  
  4.   Anton Jansen                PargasIF             5.38,0    +1.08,4  
  5.   Otto Tjukanoff              PargasIF             6.16,9    +1.47,3  
  6.   Conny Aren                  PargasIF             8.05,2    +3.35,6  
  7.   Felix Timgren               PargasIF             8.58,2    +4.28,6  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

D10 : 2.0 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Saara Johansson             PargasIF             8.32,3             
  2.   Ida Wahtera                 PargasIF            10.48,4    +2.16,1  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H10 : 2.0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Erik Rosin                  PargasIF             6.43,3             
  2.   Conny Sjöholm               PargasIF             7.28,4      +45,1  
  3.   Sebastian Holmén            PargasIF             8.01,7    +1.18,4  
  4.   Rikhard Penger              PargasIF             8.37,9    +1.54,6  
  5.   Pontus Lindström            PargasIF            10.35,1    +3.51,8  
  6.   Benjamin Lindblom           PargasIF            11.38,8    +4.55,5  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

D12 : 3.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Saga Rosin                  PargasIF             9.15,2             
  2.   Sofia Penger                PargasIF             9.38,1      +22,9  
  3.   Viola Westerholm            PargasIF             9.44,7      +29,5  
  4.   Melina Arvidsson            PargasIF            11.11,0    +1.55,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H12 : 3.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Christian Holmén            PargasIF             9.12,3             
  2.   Sami Heikkilä               PargasIF            10.03,0      +50,7  
  3.   Tobias Broman               PargasIF            10.09,7      +57,4  
  4.   Sebastian Fröberg           PargasIF            10.29,4    +1.17,1  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

D16 : 3.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna-Kaisa Sundqvist       PargasIF             9.53,6             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H14 : 4.0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Lundström               PargasIF            11.58,4             
  2.   Martin Lundström            PargasIF            13.06,7    +1.08,3  
  3.   Emil Lassinniemi            PargasIF            13.25,0    +1.26,6  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H16 : 4.0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä              PargasIF            11.33,4             
  2.   Viktor Westerholm           PargasIF            11.43,5      +10,1  
  3.   Viljam Liljeroth            PargasIF            11.49,4      +16,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H50 : 4.0 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Bengt Westerlund            PargasIF            11.57,2             
  2.   Jack Henriksson             PargasIF            12.05,9       +8,7  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H40 : 8.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mikael Ramstedt             PargasIF            19.55,0             
  2.   Johan Ramstedt              PargasIF            20.29,6      +34,6  
  3.   Bo Johansson                PargasIF            23.22,3    +3.27,3  
  4.   Kent Westerholm             PargasIF            24.04,2    +4.09,2  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

H : 8.0 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niklas Westerlund           PargasIF            20.05,8             
  2.   Mikael Enberg               PargasIF            21.52,7    +1.46,9  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D16 H14 H16 H50 H40 H INTRESSE

INTRESSE

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  Niki Jalonen
  Leevi Wellamo
  Filip Kaukiainen
  Malin Fredriksson

Prisutdelning på våren på avslutningen. I de yngsta klasserna får alla pris. / Palkintojen jako keväällä päättäjäisissä. Nuorimmissa luokissa jaetaan kaikille palkinto.