Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Jaktstartssprint / Taka-ajosprintti

Pöytyä, 17.3.2002

  D8, 1 + 1 km   K/P    
1. Julia Rask Pargas IF   04:22,0    
2. Viola Westerholm Pargas IF   04:32,0    
3. Mirva Juntunen Nousiaisten Alku   04:59,0    
4. Sanni Heikkinen Alastaron Urheilijat   05:05,4    
5. Inka Sorvoja Pöytyän Urheilijat   06:56,6    
           
  H8, 1 + 1 km        
1. Mika Piha Pöytyän Urheilijat   04:16,0    
2. Lauri Vuorinen Perniön Urheilijat   04:25,5    
3. Christian Holmen Pargas IF   04:27,6    
4. Vili Maunonen Pöytyän Urheilijat   04:32,6    
5. Valtteri Männikkö Karinaisten Kunto   05:05,5    
6. Jerry Virtanen Karinaisten Kunto   05:52,4    
7. Juuso Virta Pöytyän Urheilijat   06:01,5    
8. Juuso Metsola Karinaisten Kunto   06:02,4    
9. Viljami Männikkö Karinaisten Kunto   06:10,9    
           
  H10, 1 + 1 km   K/P V/F  
1. Matti Piha Pöytyän Urheilijat   03:24,0   02:45,4   06:09,4
2. Sami Hämäläinen Nousiaisten Alku   03:35,0   03:01,6   06:36,6
3. Tuomas Suvitie Alastaron Urheilijat   03:38,0   02:59,9   06:37,9
4. Otto Savolainen Pöytyän Urheilijat   03:51,0   03:00,4   06:51,4
5. Tobias Henriksson Pargas IF   03:55,0   03:08,4   07:03,4
6. Joonatan Hämäläinen Perniön Urheilijat   03:59,0   03:11,7   07:10,7
7. Jussi Holm Pöytyän Urheilijat   04:11,0   03:05,8   07:16,8
8. Samuli Ali-Keskikylä Pöytyän Urheilijat   04:14,0   03:41,7   07:55,7
9. Lauri Jalonen Karinaisten Kunto   04:44,0   03:35,6   08:19,6
10. Jami Virta Pöytyän Urheilijat   05:10,0   03:38,0   08:48,0
11. Arttu Sorvoja Pöytyän Urheilijat   05:34,0   04:14,7   09:48,7
           
  H12, 1 + 1 km        
1. Jesse-Andreas Hakala Raision Kuula   02:57,0   02:34,5   05:31,5
2. Toni Laaksonen Perniön Urheilijat   03:15,0   02:36,1   05:51,1
3. Eero Säylä Pöytyän Urheilijat   03:25,0   02:40,6   06:05,6
4. Viktor Westerholm Pargas IF   03:26,0   02:56,2   06:22,2
5. Jami Nyman Karinaisten Kunto   03:37,0   02:48,5   06:25,5
6. Tuomas Aaltonen Vahdon Tuisku   03:35,0   02:54,7   06:29,7
7. Tuomas Soisalo Pöytyän Urheilijat   03:38,0   02:53,0   06:31,0
8. Lauri Anttila Pöytyän Urheilijat   03:49,0   02:46,2   06:35,2
9. Jonne Savo Paimion Urheilijat   03:48,0   02:59,6   06:47,6
10. Henri Suvitie Alastaron Urheilijat   04:06,0   03:05,0   07:11,0
11. Tatu Savolainen Pöytyän Urheilijat   04:09,0   03:06,6   07:15,6
12. Jussi Ojanen Karinaisten Kunto   04:08,0   03:09,2   07:17,2
13. Lari Maunonen Pöytyän Urheilijat   04:02,0   03:20,0   07:22,0
14. Nico De Jong Karinaisten Kunto   04:19,0   03:13,7   07:32,7
15. Jukka Torikka Pöytyän Urheilijat   04:14,0   03:20,0   07:34,0
16. Joonas Koskinen Karinaisten Kunto   04:23,0   03:24,9   07:47,9
17. Ari-Pekka Toivonen Karinaisten Kunto   04:37,0   03:14,2   07:51,2
18. Markus Tuuppa Karinaisten Kunto   04:30,0   03:22,0   07:52,0
           
  D14, 1 + 1 km        
1. Anna Westerlund Pargas IF   02:54,0   02:21,3   05:15,3
2. Elina Laakso Perttelin Peikot   02:53,0   02:22,7   05:15,7
3. Lotta Laakso Perttelin Peikot   02:53,0   02:27,5   05:20,5
4. Anna Rautarae Perniön Urheilijat   03:05,0   02:30,9   05:35,9
5. Laura Simola Laitilan Jyske   03:09,0   02:40,0   05:49,0
6. Jessica Hakala Raision Kuula   03:17,0   02:36,5   05:53,5
7. Jenna Kiiski Pöytyän Urheilijat   03:18,0   02:41,9   05:59,9
8. Riikka Hurme Pöytyän Urheilijat   03:24,0   02:38,6   06:02,6
9. Marika Salmi Pöytyän Urheilijat   03:31,0   02:47,7   06:18,7
10. Jenni Hannula Vahdon Tuisku   03:33,0   02:46,2   06:19,2
11. Hanna Wallenius Pyhärannan Myrsky   03:43,0   02:54,3   06:37,3
12. Jonna Jaakkola Pöytyän Urheilijat   03:51,0   03:00,7   06:51,7
           
  H14, 1 + 1 km        
1. Jan-Erik Sundqvist Pargas IF   02:50,0   02:07,8   04:57,8
2. Mikko Luhtala Kosken Kaiku   02:43,0   02:18,6   05:01,6
3. Joonas Prami Pöytyän Urheilijat   02:54,0   02:15,5   05:09,5
4. Roni Lehtonen Karinaisten Kunto   02:49,0   02:21,6   05:10,6
5. Samuli Heikkinen Alastaron Urheilijat   02:52,0   02:25,1   05:17,1
6. Aleksi Carlsson Liedon Luja   03:00,0   02:29,9   05:29,9
7. Hannu-Pekka Sulonen Nousiaisten Alku   03:09,0   02:22,9   05:31,9
8. Rami Lehtinen Perniön Urheilijat   03:04,0   02:28,2   05:32,2
9. Jonne-Pekka Savolainen Karinaisten Kunto   03:06,0   02:29,1   05:35,1
10. Sami Maunonen Pöytyän Urheilijat   03:10,0   02:25,6   05:35,6
11. Janne Tolonen Paimion Urheilijat   03:13,0   02:29,4   05:42,4
12. Ville Torikka Pöytyän Urheilijat   03:14,0   02:32,6   05:46,6
13. Kimmo Mäkeläinen Loimaan Jankko   03:34,0   02:57,9   06:31,9
           
  D16, 1,5 + 1,5 km        
1. Johanna Stenholm Pyhärannan Myrsky   04:32,0   03:41,4   08:13,4
2. Tiia Taipale Pöytyän Urheilijat   04:33,0   03:41,3   08:14,3
3. Riikka Laakso Perttelin Peikot   04:23,0   04:02,3   08:25,3
4. Emma Westerlund Pargas IF   04:51,0   04:00,3   08:51,3
5. Terhi Salmenoja Liedon Luja   04:48,0   04:12,7   09:00,7
6. Minna Saarinen Kirjakkalan Alku   05:01,0   04:17,9   09:18,9
7. Emma Lehtonen Pöytyän Urheilijat   05:26,0   04:57,9 10:23,9
           
  H16, 1,5 + 1,5 km        
1. Ville Hällfors Alastaron Urheilijat   03:53,0   03:23,6   07:16,6
2. Toni Liias Raision Kuula   04:05,0   03:14,5   07:19,5
3. Otso Akkola Perniön Urheilijat   04:06,0   03:25,0   07:31,0
4. Martin Norrgård Pargas IF   04:08,0   03:29,7   07:37,7
5. Turo Taka-Prami Naantalin Löyly   04:15,0   03:26,9   07:41,9
6. Antti Rauvola Nousiaisten Alku   04:13,0   03:35,4   07:48,4
7. Miikka Salokannel Pöytyän Urheilijat   04:23,0   03:42,8   08:05,8
8. Joni Suvitie Alastaron Urheilijat   04:26,0   03:43,7   08:09,7
9. Arto Pasuri Pöytyän Urheilijat   04:42,0   03:35,9   08:17,9
10. Lasse Suonpää Liedon Luja   04:33,0   03:53,7   08:26,7
11. John Henriksson Pargas IF   05:02,0   04:10,1   09:12,1
12. Janne Laaksonen Perniön Urheilijat   05:01,0   04:14,4   09:15,4
           
  H18, 1,5 + 1,5 km        
1. Matti Torikka Pöytyän Urheilijat   03:46,0   03:13,5   06:59,5
2. Reima Lehtonen Pöytyän Urheilijat   04:14,0   03:17,7   07:31,7
3. Kristian Eklund Pargas IF   04:07,0   03:38,0   07:45,0
4. Jani Impola Pöytyän Urheilijat   04:39,0   03:39,2   08:18,2
5. Lauri Kojola Pöytyän Urheilijat   04:54,0   03:59,6   08:53,6

Pöytyän urheilijat resultat och startlistor / tulokset ja lähtöluettelot