Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Pargas IF är Ung i Finland sigillförening / Pargas IF on Nuori Suomi sinettiseura

Supersprint 2004

24.2.2004

Tidskörning / Aika-ajo, 300 m

6-åringar/vuotiaat

1.  Casper Holmén
2.  Alexander Enlund

8-åringar/vuotiaat

1.  Erik Rosin             0.57,2
2.  Conny Sjöholm          1.15,0
3.  Sebastian Holmén       1.28,3
4.  Rikhard Penger         1.36,9
5.  Benjamin Lindblom      2.22,4

10-åringar/vuotiaat, deltagare/osallistujat

Sebastian Fröberg
Christian Enlund
Sofia Penger
Julia Rask
Jonna Rask
Christian Holmén
Viola Westerholm
Anton Nedermo
Emil Granberg
Tobias Broman
Sami Heikkilä
Saga Rosin
Jonas Ramstedt
Tomi Eklund
Christian Nedermo
Melina Arvidsson

12-åringar/vuotiaat

1.  Tom Lundström          1.00,4
2.  Tobias Henriksson      1.01,1
3.  Martin Lundström       1.05,2
4.  Mathias Mattsson       1.12,2

14-åringar/vuotiaat

1.  Tommi Heikkilä         0.52,3
2.  Viktor Westerholm      0.59,3
3.  Mirella Pahlman        1.02,9

16+

1.  Thomas Ramstedt        0.39,5
2.  Niklas Westerlund      0.40,2
3.  Kristian Eklund        0.41,5
4.  Jan-Eric Sundqvist     0.41,9
5.  Martin Norrgård        0.42,9
6.  Henrik Öhrnberg        0.45,2
7.  Anna Westerlund        0.45,5
8.  Eva Granqvist          0.46,2
9.  Patricia Pahlman       0.50,1 

Semifinaler / Välierät, 150 m

8-åringar/vuotiaat

Semifinal/Välierä 1
1.  Erik Rosin
2.  Rikhard Penger
3.  Benjamin Lindblom

Semifinal/Välierä 2
1.  Conny Sjöholm
2.  Sebastian Holmén

10-åringar/vuotiaat

Semifinal/Välierä 1
1.  Christian Holmén
2.  Jonna Rask
3.  Melina Arvidsson
4.  Kristian Nedermo

Semifinal/Välierä 2
1.  Julia Rask
2.  Sofia Penger
3.  Sebastian Fröberg
4.  Christian Enlund

Semifinal/Välierä 3
1.  Viola Westerholm
2.  Jonas Ramstedt
3.  Tobias Broman
4.  Anton Nedermo

Semifinal/Välierä 4
1.  Saga Rosin
2.  Sami Heikkilä
3.  Tomi Eklund
4.  Emil Granberg

16+ pojkar/pojat

Semifinal/Välierä 1
1.  Thomas Ramstedt
2.  Jan-Eric Sundqvist
3.  Martin Norrgård

Semifinal/Välierä 2
1.  Niklas Westerlund
2.  Kristian Eklund
3.  Henrik Öhrnberg

Finaler / Loppukilpailut, 150 m

6-åringar/vuotiaat

A-final
1.  Alexander Enlund
2.  Casper Holmén

8-åringar/vuotiaat

A-final
1.  Erik Rosin
2.  Conny Sjöholm
3.  Sebastian Holmén
4.  Rikhard Penger

10-åringar/vuotiaat

A-final
1.  Julia Rask
2.  Christian Holmén
3.  Saga Rosin
4.  Viola Westerholm

B-final/vuotiaat
1.  Sami Heikkilä
2.  Sofia Penger
3.  Jonna Rask
4.  Jonas Ramstedt

C-final
1.  Tomi Eklund
2.  Melina Arvidsson

D-final
1.  Christian Nedermo
2.  Christian Enlund
3.  Anton Nedermo

12-åringar/vuotiaat

A-final
1.  Tom Lundström
2.  Tobias Henriksson
3.  Martin Lundström
4.  Mathias Mattsson
  
14-åringar

A-final
1.  Tommi Heikkilä
2.  Viktor Westerholm
3.  Mirella Pahlman

16+ damer/naiset

A-final
1.  Anna Westerlund
2.  Eva Granqvist
3.  Patricia Pahlman

16+ herrar/miehet

A-final
1.  Thomas Ramstedt
2.  Niklas Westerlund
3.  Jan-Eric Sundqvist
4.  Kristian Eklund
5.  Martin Norrgård