Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Pargas stadsmästerskap / Paraisten kaupunginmestaruus

13.3.2007

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D6 : 0.5 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ann-Sofie Ramstedt                               3.12,6             
  2.   Anna Rask                                        4.08,0      +55,4  
  3.   Milla Cavén                                      6.19,4    +3.06,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H6 : 0.5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Filip Jansén                                     3.33,6             
  2.   Emil Rosin                                       4.41,7    +1.08,1  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D8 : 1.0 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Malin Lundqvist                                  4.33,9             
  2.   Elinda Hermansson                                4.54,9      +21,0  
  3.   Malena Frankenhaeuser                            5.01,0      +27,1  
  4.   Veronika Hermansson                              6.27,1    +1.53,2  
  5.   Malin Wahtera                                    6.54,3    +2.20,4  
  6.   Henrietta Helander                               7.02,8    +2.28,9  
  7.   Henna Cavén                                      7.21,6    +2.47,7  
  8.   Susanna Ehrnström                               10.58,1    +6.24,2  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H8 : 1.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Alexander Enlund                                 3.56,3             
  2.   Oscar Arén                                       7.28,3    +3.32,0  
  3.   Daniel Helander                                  8.36,7    +4.40,4  
  4.   Niklas Karlsson                                  9.56,3    +6.00,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D10 : 2.0 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Isabell Blåberg                                  8.42,9             
  2.   Freya Frankenhaeuser                             8.55,9      +13,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H10 : 2.0 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ivar Arvidsson                                   6.44,3             
  2.   Rikhard Penger                                   7.04,6      +20,3  
  3.   Valter Sirén                                    10.47,9    +4.03,6  
  4.   Conny Arén                                      11.55,0    +5.10,7  
  5.   Cedric Axo                                      13.46,4    +7.02,1  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D12 : 2.0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jonna Rask                                       5.37,6             
  2.   Melina Arvidsson                                 6.06,8      +29,2  
  3.   Saara Johansson                                  7.10,0    +1.32,4  
  4.   Mikaela Ehrnström                                7.36,6    +1.59,0  
  5.   Ida Wahtera                                      9.15,7    +3.38,1  
  6.   Emilia Rosenblad                                10.57,6    +5.20,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H12 : 2.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Erik Rosin                                       5.37,4             
  2.   Conny Sjöholm                                    5.51,7      +14,3  
  3.   Kasper Tirkkonen                                 9.19,7    +3.42,3  
  4.   Christian Enlund                                12.27,4    +6.50,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D14 : 2.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Julia Rask                                       4.50,4             
  2.   Saga Rosin                                       5.03,4      +13,0  
  3.   Sofia Penger                                     5.12,9      +22,5  
  4.   Viola Westerholm                                 5.29,2      +38,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H14 : 3.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Martin Lundström                                 7.22,0             
  2.   Sami Heikkilä                                    8.13,5      +51,5  
  3.   Tobias Broman                                    8.23,4    +1.01,4  
  4.   Jonas Ramstedt                                  10.23,5    +3.01,5  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D16 : 3.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna-Kaisa Sundqvist                            8.35,8             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H16 : 3.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Viktor Westerholm                                7.31,5             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H18 : 3.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä                                   7.02,2             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

D : 3.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Åsa Lindberg                                     7.02,6             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H : 6.0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niklas Westerlund                               13.19,6             
  2.   Johan Ramstedt                                  13.55,6      +36,0  
  3.   Kent Westerholm                                 15.20,3    +2.00,7  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 D16 H16 H18 D H H50

H50 : 7.0 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Rosenlund                                   16.40,6