Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Ung i Finland sigillförening/Nuori Suomi sinettiseura

Pargas stadsmästerskap / Paraisten kaupunginmestaruus

1.3.2005

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D6 : 0.5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Malena Frankenhauser                             5.01,0             
  2.   Milla Dragon                                     6.05,3    +1.04,3  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H6 : 0.5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Alexander Enlund                                 2.34,4             
  2.   Micke Karlsson                                   5.44,8    +3.10,4  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D8 : 1.0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Isabel Blåberg                                   6.15,3             
  2.   Pernilla Karlsson                                6.47,0      +31,7  
  3.   Freja Frankenhauser                              7.07,5      +52,2  
  4.   Cassandra Nedermo                                7.10,1      +54,8  
  5.   Alisa Dragon                                     7.42,5    +1.27,2  
  6.   Annika Lindström                                14.56,6    +8.41,3  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H8 : 1.0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Rikhard Penger                                   4.12,9             
  2.   Ivar Arvidsson                                   4.21,5       +8,6  
  3.   Casper Holmén                                    5.24,0    +1.11,1  
  4.   Edvard Ahlbäck                                   8.42,2    +4.29,3  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D10 : 1.7 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jonna Rask                                       5.48,1             
  2.   Melina Arvidsson                                 6.32,5      +44,4  
  3.   Saara Johansson                                  7.44,6    +1.56,5  
  4.   Alice Axelsson                                  10.05,6    +4.17,5  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H10 : 1.7 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sebastian Fröberg                                5.48,5             
  2.   Erik Rosin                                       5.57,7       +9,2  
  3.   Conny Sjöholm                                    6.02,2      +13,7  
  4.   Sebastian Holmén                                 6.50,2    +1.01,7  
  5.   Christian Enlund                                 8.10,1    +2.21,6  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D12 : 1.7 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Julia Rask                                       5.05,1             
  2.   Saga Rosin                                       5.24,5      +19,4  
  3.   Viola Westerholm                                 5.34,3      +29,2  
  4.   Sofia Penger                                     5.38,5      +33,4  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H12 : 1.7 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Christian Holmén                                 5.01,7             
  2.   Martin Lundström                                 5.08,6       +6,9  
  3.   Emil Lassinniemi                                 5.25,7      +24,0  
  4.   Sami Heikkilä                                    5.32,6      +30,9  
  5.   Tobias Broman                                    5.40,7      +39,0  
  6.   Jonas Ramstedt                                   6.37,8    +1.36,1  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D14 : 3.6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna-Kaisa Sundqvist                           13.00,4             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H14 : 3.6 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Lundström                                   11.13,5             
  2.   Tobias Henriksson                               11.44,9      +31,4  
  3.   Viljam Liljeroth                                11.45,0      +31,5  
  4.   Mathias Mattsson                                16.24,5    +5.11,0  
  5.   Niko Johansson                                  17.13,4    +5.59,9  
  6.   Christoffer Andersson                           17.43,1    +6.29,6  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H16 : 3.6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä                                  10.38,7             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D18 : 3.6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Patricia Pahlman                                11.17,5             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H18 : 7.2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   John Henriksson                                 21.48,2             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

D : 3.6 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Åsa Lindberg                                     9.55,1             
  2.   Veronika Westerlund                             10.32,9      +37,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H : 7.2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Johan Ramstedt                                  18.47,5             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 D14 H14 H16 D18 H18 D H H50

H50 : 7.2 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Rosenlund                                   20.30,4             
  2.   Jack Henriksson                                 23.08,5    +2.38,1  

Mellantider / Väliajat, 3,6 km

H18

  1.   Henriksson John                             00.10.53,6

H

  1.   Ramstedt Johan                              00.09.09,8

H50

  1.   Rosenlund Tom                               00.10.07,5
  2.   Henriksson Jack                             00.11.26,0