Pargas idrottsförening r.f.

Pargas IF Ski team

Pargas stadsmästerskap / Paraisten kaupunginmestaruus

14.3.2006

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D6 : 0.5 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ann-Sofi Ramstedt                                3.38,5             
  2.   Malena Frankenhaeuser                            3.41,3       +2,8  
  3.   Jenny Virtala                                    5.30,8    +1.52,3  
  4.   Milla Cavén                                      8.57,7    +5.19,2  
  5.   Nea Bergström                                   11.51,2    +8.12,7  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H6 : 0.5 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Filip Jansén                                     5.57,0             
  2.   Lenni Vellamo                                    6.39,9      +42,9  
  3.   David Enberg                                     7.08,5    +1.11,5  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D8 : 1.0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ida-Marie Cederberg                              4.28,9             
  2.   Freja Frankenhaeuser                             5.48,9    +1.20,0  
  3.   Rebecka Kjellman                                 5.52,9    +1.24,0  
  4.   Isabell Blåberg                                  6.23,6    +1.54,7  
  5.   Annika Lindström                                 6.44,5    +2.15,6  
  6.   Henna Cavén                                      6.48,1    +2.19,2  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H8 : 1.0 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ivar Arvidsson                                   3.47,7             
  2.   Anton Jansén                                     4.22,0      +34,3  
  3.   Alexander Enlund                                 4.28,7      +41,0  
  4.   Valter Sirèn                                     5.56,7    +2.09,0  
  5.   Alex Bergese                                     6.13,5    +2.25,8  
  6.   Otto Tjukanoff                                   6.48,8    +3.01,1  
  7.   Leevi Vellamo                                    7.41,6    +3.53,9  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D10 : 1.7 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Saara Johansson                                  3.33,7             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H10 : 1.7 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Erik Rosin                                       2.59,4             
  2.   Sebastian Holmen                                 3.18,2      +18,8  
  3.   Rikhard Penger                                   3.41,7      +42,3  
  4.   Pontus Lindström                                 4.15,9    +1.16,5  
  5.   Niki Jalonen                                     6.17,8    +3.18,4  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D12 : 1.7 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Julia Rask                                       4.50,4             
  2.   Sofia Penger                                     5.03,1      +12,7  
  3.   Saga Rosin                                       5.09,9      +19,5  
  4.   Viola Westerholm                                 5.20,5      +30,1  
  5.   Jonna Rask                                       5.27,7      +37,3  
  6.   Melina Arvidsson                                 5.47,4      +57,0  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H12 : 1.7 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Christian Holmen                                 4.57,8             
  2.   Sami Heikkilä                                    5.11,6      +13,8  
  3.   Tobias Broman                                    5.21,7      +23,9  
  4.   Sebastian Fröberg                                5.42,0      +44,2  
  5.   Jonas Ramstedt                                   6.24,9    +1.27,1  
  6.   Mathias Gestranius                               6.38,1    +1.40,3  
  7.   Emil Granberg                                    7.05,5    +2.07,7  
  8.   Christian Enlund                                 8.45,4    +3.47,6  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H14 : 3.6 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Lundström                                   11.00,5             
  2.   Martin Lundström                                11.03,5       +3,0  
  3.   Tobias Henriksson                               12.07,0    +1.06,5  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D16 : 3.6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Hanna-Kaisa Sundqvist                           12.11,0             

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H16 : 3.6 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Heikkilä                                  10.06,8             
  2.   Viktor Westerholm                               11.06,0      +59,2  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

D : 3.6 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Åsa Lindberg                                    10.22,6             
  2.   Nina Lindberg                                   10.45,5      +22,9  
  3.   Malin Johansson                                 10.56,5      +33,9  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H : 7.2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niklas Westerlund                               18.48,1             
  2.   Mikael Enberg                                   21.18,8    +2.30,7  
  3.   Bo Johansson                                    22.16,9    +3.28,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H50 : 7.2 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tom Rosenlund                                   20.56,4             
  2.   Jack Henriksson                                 23.13,2    +2.16,8  

D6 H6 D8 H8 D10 H10 D12 H12 H14 D16 H16 D H H50 H60

H60 : 3.6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Veijo Räsänen                                   18.04,1